KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Torrnålsgravyr 12009028
nr 1200 9028
Gunnar Norrman
(f. 1912), Sverige
Torrnålsgravyr, "Groende potatis". Signerad, numrerad 7/12, Motivet: 14x10 cm
Gunnar Norrman, född 1912, svensk målare och grafiker.
Utrop:
300 kr
Såld:
100 kr
måndag 27 augusti 2018
kl 20:42:49
26/8 22:29:16
Gunnar Norrman
nr 1200 9028
Gunnar Norrman
(f. 1912), Sverige
| Utrop: | 300 kr |
| Såld: | 100 kr |
måndag 27 augusti 2018 |
| 26/8 22:29:16 | 1 | Vinnande bud |